Sayan, Young Economic Policy Designers Workshop’una Katıldı

23 Temmuz 2016

Sosyal Politikalar Araştırma ve Uygulama Merkezi (SPM) Direktörü Prof. Dr. Serdar Sayan 23 Temmuz Cumartesi günü başlayan ve Ankara’da 12 farklı üniversiteden 36 öğrencinin 2 gün boyunca ekonomik senaryo oluşturma ve analiz faaliyetlerine ev sahipliği yapan Young Economic Policy Designers Workshop etkinliğine katıldı.

ODTÜ’de gerçekleştirilen çalıştay, temel olarak iktisat ve finans alanlarında eğitim alan üniversite son sınıf ve yüksek lisans düzeyindeki öğrencilerin önceden ana hatları çizilmiş ve gerçekçi ekonomi senaryoları üzerinden politika analizi, ortak karar alma ve profesyonel iletişim becerilerini güçlendirme amacını güttü. Çalıştayda öğrencilerin oluşturduğu grupların kendilerine verilmiş senaryoları inceleme ve geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra, yaratıcı tartışma ortamlarını desteklemek ve fikir alışverişini kolaylaştırmak adına davetli konuşmacı ve akademisyenlerin katıldığı kısa dersler ve bilgilendirme toplantıları düzenlendi.

Çalıştayın Danışma Kurulu üyesi Prof. Dr. Sayan da çalıştaya katılan öğrencilere iktisatta sistem kavramının önemi ile ilgili kısa bir ders verdikten sonra üzerine çalışılan senaryolar ile ilgili fikir alışverişlerinde bulundu.