UMEM il toplantısı İzmir'de düzenlendi

30 Ekim 2012

TOBB ETÜ SPM Direktör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Başak Yavçan, UMEM Beceri'10 projesi kapsamında 19 Ekim tarihinde düzenlenen İzmir il toplantısına katıldı.

Şimdiye kadar 1021 kursiyer ve yüzde 80 istihdam oranıyla işe yerleştirmede Türkiye genelinde 6. sırada bulunan İzmir'de yapılan UMEM koordinasyon gezisi, geniş bir katılımla tamamlandı. Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO)'nda yapılan kurs yönetimi toplantısında işverenlerin taleplerine daha hızlı cevap verme yolları başta olmak üzere, kurumlar arası ilişkilerin güçlendirilmesi ve tanıtım başta olmak üzere pek çok konu üzerinde duruldu. Hizmetler sektöründe de perakende satış elemanı ve hukuk sekreteri yetiştirmek amacıyla 2 yeni kurs açan İzmir'de, şimdiye kadar toplam 127 kurs açılmış oldu. Ayrıca İzmir'i Türkiye genelinde öne çıkaran bir başka özellik ise İzmirli kursiyerlerin üçte birini kadınların oluşturması oldu.

Toplantıyı takiben Mimar Sinan Endüstri ve Meslek Lisesi'ne yapılan gezide UMEM kapsamında donatılmış atölyeler gezildi ve kursiyerlerin talep ve istekleri dinlendi. Ayrıca kurslarını tamamlayan kursiyerlere bir törenle diplomaları dağıtıldı. Bornova kaymakamı, EBSO Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ender Yorgancilar, UMEM partner kuruluş temsilcileri ve kursiyerlerin katıldığı törende konuşan SPM Direktör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Başak Yavçan, İzmir'in Türkiye ortalamasının oldukça üstünde seyreden işsizlik oranına ve bunun UMEM açısından yarattığı fırsatlara değindi. İzmir Mesleki Eğitim Merkezi'nde devam eden il gezisinde, pastacılık kursu öğrencilerinin hazırladığı UMEM pastası katılımcılara hoş bir sürpriz oldu.


İlgili Haberler

Ticaret

Yeni Gün İzmir

Yeni Asır

Ege'de Bugün